П`ятниця, 03.05.2024, 15:47
Вітаю Вас Гість | RSS

Черчецький ліцей

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


09:12
Пам’ятка населенню про порядок укриття в захисних спорудах цивільного захисту

             ЧЕМЕРОВЕЦЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

                          СЕКТОР З ПИТАНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ

                                               Пам’ятка

населенню про порядок укриття в захисних спорудах цивільного захисту

      Укриття населення в захисних спорудах є найбільш надійним способом захисту від впливу небезпечних                 факторів, що виникають унаслідок надзвичайних ситуацій, воєнних дій або терористичних актів.

           Захисні споруди поділяються на сховища і протирадіаційні укриття.

           Сховище – герметична споруда для захисту людей, в якій протягом певного часу створюються умови, що

          виключають вплив на них небезпечних факторів, які виникають унаслідок надзвичайної ситуації, воєнних                (бойових) дій та терористичних актів.

          Протирадіаційне укриття – негерметична споруда для захисту людей, в якій створюються умови, що     виключають вплив на них іонізуючого опромінення у разі радіоактивного забруднення місцевості.

           Крім того, для захисту людей можуть застосовуватися найпростіші укриття.

Найпростіше укриття – це фортифікаційна споруда, цокольне або підвальне приміщення, що знижує комбіноване ураження людей від небезпечних наслідків надзвичайних ситуацій, а також від дії засобів ураження в особливий період.

Фонд захисних споруд цивільного захисту для укриття населення в Чемеровецькому районі від надзвичайних ситуацій техногенного, природнього та воєнного характеру складається з протирадіаційних укриттів та найпростіших укриттів ( підвалів житлових будинків та інших споруд , які можуть бути використані для укриття населення).
Керівники організацій , підприємств, на балансі яких знаходяться захисні споруди та мешканці будинків, які мають ключі від вхідних дверей підвалів житлових будинків, у разі необхідності, повинні забезпечити вільний доступ до укриття.
Дані про місцезнаходження сховищ, протирадіаційних укриттів та найпростіші укриття можна уточнити в секторі з питань ЦЗ Чемеровецької райдержадміністрації, а також у районному секторі Головного управління ДСНС в Хмельницькій області.

Для привернення уваги перед доведенням інформації до населення про загрорзу виникнення або виникнення надзвичайної ситуації передається попереджувальний сигнал «Увага всім», а саме :уричасте звучання електросирен. Тривалість звучання попереджувального сигналу становить три-п’ять хвилин.Після попереджувального сигналу здійснюється трансляція телерадіомережами відповідних повідомлень про загрозу виникнення або виникнення надзвичайної ситуації.

Почувши звуки сирен необхідно негайно увімкнути телевізор, радіоприймач, FM радіоприймач для прослуховування екстреного повідомлення управління з питань цивільного захисту Хмельницької облдержадміністрації .

Уважно вислухавши повідомлення кожний громадянин повинен діяти без паніки і метушні у відповідності з отриманими вказівками.
Кожний громадянин, який знаходиться на робочому місці, повинен виконувати всі розпорядження керівника цивільного захисту суб’єкта господарської діяльності, діяти у відповідності з планом цивільного захисту, а також брати участь у проведенні аварійно-рятувальних робіт у складі формувань.
Громадяни, які перебувають вдома при виникненні надзвичайних ситуацій, повинні:
- тримати вдома постійно включеними радіоприймачі, телевізори для того, щоб

слухати розпорядження і вказівки органів виконавчої влади;
- повідомити про отриману інформацію сусідів;
- привести в готовність індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри, при

їх відсутності приготувати найпростіші засоби - ватномарлеві пов’язки;
- постійно тримати при собі засоби індивідуального захисту, підготувати медичну

аптечку, документи, засоби зв’язку, особистої гігієни, запас їжі та інше;
- провести у своїй квартирі (будинку) протипожежні профілактичні заходи

(перекрити газ, воду, вимкнути електропостачання та інше), підвищити захисні

властивості квартири: зачинити вікна, кватирки, ущільнити їх;

На одязі дітей мають бути нашивки з позначенням прізвища, імені та по батькові, року народження, адреси постійного місця проживання .
Особи, що укриваються, повинні прибувати у захисну споруду із засобами індивідуального захисту та дводобовим запасом продуктів у поліетиленовій упаковці та мати при собі найнеобхідніші речі.

Забороняється приносити у захисну споруду легкозаймисті речовини або речовини, що мають сильний запах, а також громіздкі речі, приводити тварин.

Переглядів: 387 | Додав: chercheschool | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Листопад 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Архів записів

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz